Pemzli.hu -Válogatott festőművészek oldala- - Fórum: Rajzpályázat

Bejelentkezés

Felhasználónév:  Jelszó:    Regisztráció |  Elfelejtett jelszó

Pemzli.hu -Válogatott festőművészek oldala- :: Festészet és egyéb témák :: Hírek
 Téma nyomtatása
Rajzpályázat
Zatyko Milan
#1 Hozzászólás nyomtatása
2012-11-25 13:05
Kezdő fórumozó

Regisztrált: 13.10.11

Sziasztok! Találtam egy rajzpályázatot, Magyarország és Európa keresztény hőseiről:

http://jovonk.inf...-hirdetunk

Arnold
#2 Hozzászólás nyomtatása
2012-11-25 13:18

Fórumozó tag

Regisztrált: 14.04.11

Nekem tetszik a téma. Már van is ötletem. Pl Vlad Tepes is évekig harcolt a benyomuló oszmán seregek ellen. Elég sikeresen. Igaz ugyan, hogy volt jó néhány nem túl hízelgő tette is. Ma hősként tisztelik.

http://arnoldart.blog.hu
nordwick
#3 Hozzászólás nyomtatása
2012-11-26 21:03

Őstag

Regisztrált: 15.11.11

A téma nekem is tetszik, de nekem úgy általában van valami, ami nem tetszik... Miután nem az első ilyen dolgot látom, megpróbálom megfogalmazni...

Először egy példát mondok.
Nemrég ért véget egy nagy port felverő kiállítás, (aminek tartalmát itt most nem elemezném) "Mi a magyar" volt a címe.
A kiállító festőket ugyan "összeválogatták", és ők elmondták véleményüket, képekben, (amivel itt most megint csak nem foglalkoznék) de a probléma az volt, hogy nem láthatták előre, hogy a képeik hogyan,állnak össze egy rendszerré.
olyan kontextusba helyeződtek, mikor összeállt (egy előre eltervezett "gondolat" mentén, amivel voltak festők akik nem szerettek volna azonosulni, volt aki vissza szerette volna vonni a munkáját)

Úgy látom elterjedőben van egy divat, hogy emberek, szervezetek, vagy gondolataik "megtoldására", "megerősítésére", vagy pusztán egy jól jövedelmező "projekt" céljából festőket "keresnek meg" ...
(Ez azért jó érzés egyrészről... mert látszik belőle, hogy a festők munkája erővel bír... )
De másrészről, az viszont nem jó, hogy nem mondják el azt, hogy mire is fogják a festők munkáját használni.

Nem vagyok benne biztos, hogy minden festő a munkáját, nevét a pályázatot kiíró szervezet "anyagainak" kontextusában pl. szívesen látná viszont.

http://www.csanalosi.net/index.htm
kamilla reti
#4 Hozzászólás nyomtatása
2012-11-26 23:51

Rangidős tag

Regisztrált: 09.02.11

Nagyon jó észrevétel!!!

Ez bizony nagyon igaz. Éppen olyan, mint amikor egy szövegrészletet kiragadnak a környezetéből és .......
Az ember tudja, hogy a kiállításrendezésen nagyon sok múlik, de mégsem tudatosul ez benne ilyen nyilvánvalóan. HMMMMM

www.artcreator-digitalpainting.com
Ugrás a fórumra:

Share

Copyright ©2011
Az oldal tulajdonosa és üzemeltetője Kagyerják Attila Tamás
Elérhetőség:kapcsolat@pemzli.hu