Pemzli.hu -Válogatott festőművészek oldala-

Hozzászólások

Összesen20373 hozzászólást küldtek.


kamilla reti kamilla reti | 2012/03/08 00:06 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Valószínű, hogy azoknak az asszociációknak amikről beszélsz, a prezentálása kell, hogy olyan legyen, hogy mások számára is azt közvetítse, amire szánták. Bár ez lehetetlen, de közelíthető.
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/08 00:05 | 3,216 hozzászólást küldött |

 De azért ez nem azt jelenti, hogy csak ezeket az egyetemes asszociációkat kell alkalmazni egy-egy képen mint valami instant izét?
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/08 00:03 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Igen ezzel egyetértek.
Ha egy banánt leteszek az asztalra, vagy leteszek egy diófa alá, egészen más.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 23:55 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Kamilla: Igen, ez így van... mégis nekem a szürrealista működési mód speciális... a teáltalad leírtakon belül.
Valahogy ha a "realista" munkamódszerrel próbálnám ugyan ezt a képet elképzelni... sokkal nagyobb bajban lennék. Például egy portrén belül az arcvonásoknak kellene kifejezni mindezt. Elég lenne hogy a szemöldök íve egy kicsit más legyen... és máris elvéteném a gondolatot. (miért lenne más és annak mi lenne az eredménye ....stb, stb )
A bika az bika, a napsütés napsütés, az óra óra, a leesett mutatójú óra az leesett mutatójú óra.
Meg ezek relációi, hasonlóképp.
Nem lehet a bika helyett egy banán, vagy egy kávédaráló. Smile
Egyetemes szimbólumok felé haladunk, egyetemes asszociációk lépnek a vagylagos, személyfüggő asszociációk helyére.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 23:29 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Na ez csúcs. Smile
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 23:16 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Érdekes amit Nordwik felvetett, a valóság ábrázolásáról és annak folyamatáról. Nekem az jutott erről eszembe, hogy a művész egyfajta csatornaként működik. De sokféle csatorna létezik.
1. Ami bemegy, kijöhet egy szűk résen át, vagy éppen apró lyukakon keresztül, de lehet öblös nyílás is. De ami bement, az valójában nem változik, mégis a kijövő dolog élvezete más.
2. Van olyan csatorna is, amiben szűrők működnek és ez már nem azt közvetíti, ami a "valóság".
3. Van olyan is, ahol mellékágakon új dolgok érkeznek, vagy éppen távoznak.
Szerintem ettől színes az alkotók személyisége és még egy ember is működhet hol így, hol úgy, éppen milyen állapotban van.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 23:10 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Meg még az a része, amit Norbert ír, hogy "nem egymástól elkülönített képeket alkotok, hanem egy darabot, aminek kis részei kerülnek egymás után vászonra"...
Sokszor jutott eszembe, hogy a festészeten belül a szürrealista munkamenet hasonlít a leginkább a zeneszerző tevékenységére. Ha benne van az ember egy szám "szerzésében" akkor érzi hogy a "nagy zenében" van benn, aminek egy pici részét "szerzi" vagyis képezi le (zenedarabképp) de... ott a sok többi nézet...
Vissza megy...vissza fog menni...oda
Smile
Na jó. Smile
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 22:47 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Igazából sokkal inkább abban a féle konfigurációs közegben amit a szürrealista festő létrehoz, a valóságot ő már nem formálja, hanem az (ott) formálódik.
Ez lényegi különbség.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 22:42 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Bocs ez még az előbbire.

Ja. Jó a leírásod.
A hangsúlyt arra akarom helyezni, hogy a szürrealista festő nagyon meg tudja oldani, hogy a kapurendszere rendbe legyen. Átmegy rajta a világ, a valóság, de az attól még hogy átment rajta ugyan az marad, vagyis valóság. A kapurendszert , vagyis "magát" "konfigurálja" erre. Jól működő kapurendszert képez.
A kapurendszeren való átmenés természetesen egy izgalmas vágási síkját, metszetét nézetét adja a valóságnak... de megint csak: az még attól valóság marad.
Végülis éppen arra pontra érkeztünk mint a hiperrealizmusnál, hogy fölmerül a kérdés, mikortól szürrealista egy kép... lehet hogy megérett egy fórumtéma.
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 22:34 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Tehát a lényeg, hogy jönnek a külvilág felől a jelek, ezeket összegyűjti a művész, belül megformálja a mondanivalót (az adott képhez illőt) és azt kifejezi. Erre értem a belülről jövést, ez a belülről jövés az amitől egyedi valami.
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 22:30 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Tulajdonképpen egyről beszélünk de mégse. Érdekes.
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 22:28 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Szerintem meg a "kívülről jövés" a hülyeség, nem is értem mit jelent. Gondolom a külvilág megfigyelésit....de ezeket belül fel kell dolgozni mint valami logikai kapurendszer olyan a festő, és miután ezeken átmegy a kívülről beérkezett jel, megszületik a műalkotás. Akiknél ezek a kapuk valamiért jól működnek, kifejezőbb, "átgondoltabb" alkotásokat tudnak csinálni mint akiknél nem működik. Szerintem.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 22:13 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Más: nekem ez egy valóság-ábrázolás, és akár azt is mondhatnám sokkal inkább félreérthetetlenebb mint a realizmus. Talán megkockáztatnám azt a kijelentést hogy ez egy klasszikus szürrealista kép. Mint ilyen, én "belülről jövést" hülyeségnek érzem, abszolúte "kivülről jön"
A valóság mint olyan. A festő konfigurálja magát, hogy a valóságot rendesen tudja érzékelni. Pl. elcsendesíti a zavaró tudata zavaró tényezőit.
Igy eljut egy olyan állapotba, ahol felfoghatóvá válik a valóság. egy metszete.
Az asszociációk megszokott, progtramozott menetét zárja ki, és maradnak ősibb, átfogóbb asszociációk, szimbólumok, ezek rendszere.
(Ilyen munkamenetben nem létező dolgok az eröltettség, hatás, hatásvadászat)
Az talán igaz, hogy a figyelmet, a csendet még fokozni lehet. Talán igaz hogy kell... ezt nem tudom.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 21:50 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Ez egy dráma.
A fiú kitör, de a cím ("Szünet" ) utal rá, hogy ennek vége is lesz. Záros ideje van.
A bikából, a vérgőzös-hétköznap-idő küzdelemből kitört, tépi le a Twinpeakses szoba-tér színpad-aréna függönyeit, agya még mátrixosan bekötve a díszletbe...
Eljut a napfényig? Eljut a frisslevegőig, a valódi életig?
A zöld levél segít neki, a másik oldalról, kívülről töri át a függönyt. Függetlenül tőle.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 21:40 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Nagyon szépen gondosan kidolgozott részletek. Nekem most ezért tetszik legfőképp.
Aztán még azért met:
kedves - ez a "Sziriusz B" irányból, Fénypötty - "Az utolsó állományos" irányból...
Minden jó "vívmányod" olyan természetesen és gyorsan integrálod, és haladsz előre.
 

Ugrás a képhez

nordwick nordwick | 2012/03/07 21:29 | 1,837 hozzászólást küldött |

 Már tavaszi napfény, fényirány... és nagy pelyhekben hull a hó. Ilyen tavasz, ilyen idő.
"Sohase láttam ilyen időt" Smile
Énekli Cseh Tamás.
 

Ugrás a képhez

Miknyik Mihaly Miknyik Mihaly | 2012/03/07 21:05 | 37 hozzászólást küldött |

 Nagyon tetszik ez a fajta átirat! Végignéztem a galériád szép dolgok vannak benne! Gratulálok!
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 19:49 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Ja?Grin
Hát, egy lapra felteszed mindet. Csak digitálisan, hogy együtt láthassuk mindet. Szívesen megcsinálom neked, ha ez nem megy.Smile (Pl az én képeim között van ilyen, a "Parti dűnék".)
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 18:59 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Köszi! Wink
 

Ugrás a képhez

Fenyvesi Edit Fenyvesi Edit | 2012/03/07 18:45 | 478 hozzászólást küldött |

 Iszonyatosan jó, nagyon tetszik ez a felület. GratulálokSmileLúzer
 

Ugrás a képhez

Niki Niki | 2012/03/07 18:05 | 204 hozzászólást küldött |

 Köszönöm Kamilla, úgy lesz. Smile Csak tudnám mi az a tabló..... HmmM Grin
 

Ugrás a képhez

abrahambela abrahambela | 2012/03/07 18:00 | 134 hozzászólást küldött |

 Gratulálok ehhez a csodás felülethez!
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 16:48 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Nagyon kellemes kép, imádom az ilyet! OK
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 15:27 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Jujj
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 15:25 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Meg is van a következő téma, most már csak ezt kellene lezárni végre! Grin
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 15:17 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Lehet ez is egy jó pályázat téma.
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 15:15 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Azért akad. Bár az utóbbi kevésbé izgat. Maga a tény mellé kell bele valami plusz töltet, vagy gondolat és ez szerintem nem egyszerű.
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 15:10 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Én nem csak férfiaktot tudok elképzelni (bár nem rajongok értük valamilyen oknál fogva), de hiány van erotikus vagy urambocsá' pornográf képekből is. Ezt nem is értem amúgy.
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 15:08 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Ja tényleg, most elolvastam a mondatot nem kutyafuttában! Grin
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 15:05 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Tulajdon képen miért is nincs annyi férfiakt? Szép tudna lenni az is.Smile
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 15:04 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Grin A barátnőkre gondoltam. Titeket ki akar lerajzolni?Grin
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 15:01 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Mert miért nem lehet megkérni minket? Nem is értem!
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 14:51 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Az is eszembe jutott, hogy milyen jó a fiúknak, hogy fotózhatják a lánybarátaikat. Mi nők, mégsem kérhetjük meg őket!!!Grin Így sokaknak marad a mások fotói.
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 14:50 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Neked ez az új anyag szárnyakat adott. Sokszor, amikor az ember elakad, technikát kell váltani. Ezt nekem is szokott segíteni a "punnyadásban".Smile
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 14:48 | 2,236 hozzászólást küldött |

 " HOLD-as"Grin
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 14:47 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Kedves Évi és Vili! Ritkán járok itt, ezért elnézést a késői válaszért. Köszönöm megtisztelő szavaitokat.Smile
 

View Tagwall Coment

Attila @Attila | 2012/03/07 14:45 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Na ez biztos! Grin
 

Ugrás a képhez

Attila @Attila | 2012/03/07 14:44 | 3,216 hozzászólást küldött |

 Köszönöm! Pedig itt ültem még késő délután is, hogy mit rajzoljak, aztán ez lett belőle. Néha (sokszor) nehezebb az "előkészület" mint az alkotás maga. Shock
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 14:44 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Köszönöm Évi, hogy végignézted. Pussz.Smile
 

Ugrás a képhez

kamilla reti kamilla reti | 2012/03/07 14:43 | 2,236 hozzászólást küldött |

 Jó ez a nagyítás. Szép a szem és jó neki ez a kékes árnyalat. Titokzatos, nem itteni teremtmény.
 

Ugrás a képhez


Véletlen képek

Legutóbbi hozzászólások

Kép címe: falusi utca
Profi munka!



Kép címe: Őrzők
Én is.Grin Köszönöm szépen.


Kép címe: Kikötő
Nagyon köszönöm Umbra.

Kép címe: Dharma-chakra-mudrá
Köszönöm szépen Umbra.

Kép címe: Velencei emlék
Köszönöm szépen.Smile

Zene

Kedvenc oldalaim

You must be logged in to use this panel.

Mai névnapos

Ma 2026. július 31. péntek,
Oszkár napja van.
Holnap Boglárka napja lesz.

Keresés

Bejelentkezés

Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Regisztráció

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Üzenőfal

Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

Attila 
2016/01/25 13:17
Úgy tűnik senki! Grin

2016/01/18 21:07
Valaki?

2015/04/05 11:28
Áldott ünnepet mindnyájatoknak!

2015/04/04 09:51
Kellemes ünnepeket mindenkinek. Smile

Attila 
2015/03/15 12:32
jelenleg

Tag Infó

Csatlakozott:
2012.02.22.-13:18
ezalex és jelenleg 1203 Budapest Török F. településen lakik
Weboldala
Utoljára itt volt:
2024.07.06.-20:56
754 napja
Untitled Document
Támogatás
Vagy

Látogatószámláló

Látogató : 21003810
Az oldal 5656 napja indult
3713 látogató / nap
Security System 1.8.7 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland

Copyright ©2011
Az oldal tulajdonosa és üzemeltetője Kagyerják Attila Tamás
Elérhetőség:kapcsolat@pemzli.hu

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Generálási idő: 0.94 másodperc | 21,003,810 egyedi látogató | jQ Blog